Borsa Haberleri

Tesla’nın Elektrikli Semi-Kamyonları için 3,5 Milyar Dolarlık Fabrika Planı

Ocak 25, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Tesla’nın Elektrikli Semi-Kamyonları için 3,5 Milyar Dolarlık Fabrika Planı

Nevada Independent haber portalına göre Tesla (TSLA), tamamen elektrikli yarı kamyonlar için Kuzey Nevada’da 3,5 milyar dolar bütçeli bir üretim tesisi kurmayı planlıyor.

● Cumhuriyetçi Parti Üyesi Vali Joe Lombardo’nun açılış konuşmasına atıfta bulunan ve tesise ilişkin planlar hakkında bilgi veren haber kaynağı, devletin tesis için “vergi indirimi veya başka teşvikler sunup sunmayacağının belirsiz” olduğunu ekledi.

● Yatırıma ilişkin resmi açıklama Elon Musk tarafından, Giga Nevada fabrikasındaki yeni üretim tesisinin kurulacağı alanda düzenlenen bir törenle bugün açıkladı.

● Şirketin 4. çeyrek bilançosunu ise bu gece açıklaması planlanıyor. Analistler şirketin 24,24 milyar dolar gelir üzerinden 1,11 dolar hisse başı kazanç bildireceğini tahmin ediyor.

Tesla’nın Elektrikli Semi-Kamyonları için 3,5 Milyar Dolarlık Fabrika Planı

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti