Borsa Haberleri

Tesla’nın Çin Yapımı EV Satışları Ekim’de 2,6% Düştü

Tesla’nın Çin Yapımı EV Satışları Ekim’de 2,6% Düştü
Google News Icon Takip Et

China Passenger Car Association (CPCA), ABD’li otomobil üreticisi Tesla’nın (TSLA) ekim ayında bir önceki aya göre 2,6% düşüşle 72.115 Çin yapımı elektrikli araç teslim ettiğini açıkladı. 

Elektrikli araç devinin Çin yapımı Model 3 ve Model Y araçlarının satışları bir önceki yıla göre ise 0,6% arttı.

Tesla’nın Dynasty ve Ocean serilerinden elektrikli ve hibrit modeller üreten Çinli rakibi BYD (BYDDY), ekimde aylık bazda 5% ve geçen yılın aynı ayına göre 38,4% artışla 301.095 binek araç teslim etti.

Elon Musk’ın Tesla’sı, özellikle ABD’li elektrikli araç devinin yerel rakiplerinin artan baskısı altında kaldığı Çin’de, satışlara kazançtan daha fazla öncelik verdi. Agresif indirimler şirket marjlarını düşürdü ancak pazar payını artırmayı başaramadı.

Tesla’nın Çin’in elektrikli araç segmentindeki pazar payı ikinci çeyrekte 12,98 ve bir önceki yıl 9,93% iken, üçüncü çeyrekte 9,89%’a geriledi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters