Nio

Tesla’dan Sonra Nio da Fiyat İndirimine Gidiyor

Haziran 13, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Tesla’dan Sonra Nio da Fiyat İndirimine Gidiyor

Tesla’nın (TSLA) geçtiğimiz aylarda üst üste yaptığı fiyat indirimleri görünüşüne göre sektörde bir diğer şirketin dikkatini çekmiş. 

Çinli elektrikli araç üreticisi Nio (NIO), araç fiyatlarında yaklaşık 4.200 dolar indirime gittiğini ve yeni araç sahipleri için ücretsiz batarya değişimi uygulamasını sonlandırdığı açıkladı. 

Söz konusu karar, CEO William Li’nin nisan ayında Nio’nun bir “fiyat savaşına” katılmayacağı yönündeki açıklamalarına rağmen gelmesi şirketin kararını neyin değiştirdiği sorusunu akıllara getiriyor. Tesla ve Çin’deki diğer elektrikli otomobil şirketleri, müşteri çekmek amacıyla bu yılın başlarında fiyatlarını düşürmüştü.

Nio’nun ilk çeyrek bilançosunun ardından yaptığı fiyat indirimleri, Li’nin cuma günü şirketin sermaye harcamalarını ve bazı araştırma ve geliştirme projelerini ertelediği yönündeki yorumları da takip ediyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti