Tesla

Tesla’dan Envanterini Rahatlatmak için Ücretsiz Şarj Kampanyası

Haziran 15, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Tesla’dan Envanterini Rahatlatmak için Ücretsiz Şarj Kampanyası

Tesla (TSLA) ikinci çeyrek tamamlanmadan önce envanterindeki Model 3 sedan araçlarını elden çıkarmak için ABD’de üç ay boyunca geçerli olacak ücretsiz şarj uygulaması sunacak. 

Neredeyse son iki haftalık yükselişinin ardından açılışta 1%’in üzerinde değer kaybeden Tesla, yeni Model 3 araçlardaki teklifin 30 Haziran’a kadar aracını teslim alan müşteriler için geçerli olduğunu belirtti. 

Şirket envanter sorunlarıyla boğuşurken, yatırımcıların Tesla’nın teslim ettiğinden daha fazla araç ürettiğine dair endişeleri, otomobil üreticisinin tescilli şarj cihazlarıyla büyük başarılar elde etmesinin ardından hafifledi.

Bu haftanın başlarında, Ford Motor (F) ve General Motors (GM) gibi bazı otomobil üreticileri Tesla’nın şarj istasyonlarını kullanmaya yönelik şirketle yapılan anlaşmanın ardından Tesla’nın Kuzey Amerika Şarj Standardı’nı benimsedi. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Wall Street Journal