Borsa Haberleri

Tesla’da Son Durum: Tatil Kesintisi ve 4. Çeyrek Teslimatları

December 26, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Tesla’da Son Durum: Tatil Kesintisi ve 4. Çeyrek Teslimatları

Reuters’ın haberine göre Tesla (TSLA), cumartesi günü Şanghay fabrikasında üretimi durdurdu.

● Elektrikli araç üreticisi şirket içinde yapılan bir yazışmada, sabah vardiyasını iptal ettiklerini ve tüm işçilerin yıl sonu tatiline erken başlayabileceklerini duyurdu. Tesis son birkaç yıldır bu şekilde kapanmamıştı.

● Tesla (TSLA) üretimin durdurulmasına ilişkin belirli bir sebep göstermedi. Ancak Reuters’ın daha önceki haberinde, model için aralık ayında planlanan 30%’luk üretim kesintisi kapsamında Şanghay fabrikasının Model Y montajını ay sonu itibarıyla askıya alacağı bildirilmişti.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

Tesla yatırımcıları için bir sonraki bariyer, ocak ayının ilk günlerinde açıklanması beklenen 4. çeyrek teslimat raporu.

● Wedbush Securities tahminlerine göre, Tesla’nın 4. çeyrek teslimat rakamlarının 410-415 bin aralığında olması bekleniyor. Bu rakam daha önceki 450 bin öngörüsünün ve yaklaşık 435 bin adetlik Wall Street beklentisinin oldukça altında kalıyor.

● Tesla (TSLA)’nın çok yıllık 50% üretim arttırma hedefini tutturabilmesi için yıl boyunca 475 bin adetlik teslimat rakamına ulaşması gerekiyor.

Tesla’da Son Durum: Tatil Kesintisi ve 4. Çeyrek Teslimatları

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha