Borsa Haberleri

Tesla Yine İndirime Gitti, Yeni Bir Model 3 Sundu

September 1, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Tesla Yine İndirime Gitti, Yeni Bir Model 3 Sundu

Tesla (TSLA) ABD ve Çin’de fiyatları tekrar düşürdü ve daha uzun bir sürüş menziline sahip, Çin üretimi yeni bir Model 3’ü tanıttı.

Bu, elektrikli araç devinin Çin’de ilk kez yeni bir model tanıttığı bir gelişme. Yeni model, Tesla’nın Şangay fabrikasında üretiliyor ve bir önceki baz modelden 12% daha yüksek bir başlangıç fiyatıyla geliyor. Reuters’ın haberine göre yeni Model 3 Asya, Avrupa ve Orta Doğu’daki diğer pazarlara da ihraç edilecek.

Ayrıca otomobil üreticisi, premium Model S ve Model X’in fiyatlarını Çin ve ABD’de yaklaşık 14% ile 21% aralığında düşürdü.

Tesla Yine İndirime Gitti, Yeni Bir Model 3 Sundu

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha