Tesla

Tesla, Yeni Fiyat Artışlarıyla Yükseldi

May 12, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Tesla, Yeni Fiyat Artışlarıyla Yükseldi

Tesla’nın (TSLA) ABD’de bir kez daha fiyat artışına gitmesi, şirket hisselerinde artışa yol açtı. Bu artışı, CEO Elon Musk’ın Twitter’a yeni bir CEO atanacağı açıklamaları da destekledi. 

Söz konusu gelişmelerle TSLA 2%’nin üzerinde değer kazandı. 

Tesla, Model 3 harici tüm araçlarında fiyatları yükseltti. Yeni fiyatlama hamlesinin, şirketin ikinci çeyrek kârlılık beklentisini güçlendirmesi ve yatırımcı güvenini tazelemesi bekleniyor. 

Önemli: Söz konusu fiyat artışına rağmen, Model Y, S ve X otomobilleri fiyatları hala 2023 başındaki düzeylerin oldukça altında. 

Piper Sandler analisti Alexander Potter, Tesla araçları için artan teslimat sürelerinin talebin arttığına ilişkin iyi bir gelişme olarak yorumlanabileceğini ve piyasanın söz konusu fiyat artışlarını da olumlu karşılayacağını söyledi. 

Twitter tarafında da Wedbush Analisti Dan Ives, Musk’ın CEO görevini bırakmasının hem Tesla hem de SpaceX için iyi haber olduğunu düşünüyor. 

TSLA için “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu koruyan Ives, sonlanan Twitter dramasının Tesla’ya hisse başına 15 dolar katkı sağlayabileceğini düşünüyor. 

Tesla, Yeni Fiyat Artışlarıyla Yükseldi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Markets Insider