Tesla

Tesla, Yaklaşık 4 Bin Cybertruck Aracını Geri Çağıracak

April 19, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Tesla, Yaklaşık 4 Bin Cybertruck Aracını Geri Çağıracak

ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA), Tesla’nın (TSLA) 3 bin 878 adet Cybertruck aracını, gevşeyerek iç döşemeye sıkışabilecek bir gaz pedalı pedini düzeltmek için geri çağırdığını söyledi.

Güvenlik düzenleyicisi bir bildiride, sıkışmış bir gaz pedalının aracın istem dışı hızlanmasına neden olarak çarpışma riskini artırabileceğini söyledi.

Tesla, Cybertruck elektrikli kamyonetinin teslimatlarına üretim sorunları ve batarya tedarik kısıtlamaları nedeniyle iki yıllık bir gecikmenin ardından geçen yılın sonlarında başladı.

Tesla, Yaklaşık 4 Bin Cybertruck Aracını Geri Çağıracak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters