Borsa Haberleri

Tesla Üretim Hedefini Düşürdü, Hisse Geriledi

Ağustos 23, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Tesla Üretim Hedefini Düşürdü, Hisse Geriledi

Tesla (TSLA), Almanya’daki üretim hedefini düşürdüğüne dair bir raporun ardından piyasa öncesi işlemlerde 2,7% değer kaybetti.

Business Insider’ın anonim kaynaklara dayandırdığı haberine göre elektrikli otomobil devi, mart ayında haftada 5.000’e ulaşan Almanya fabrikasındaki üretim hedefini, temmuz ve ağustos aylarında haftada 4.350’ye düşürdü ve daha da düşürmeyi planlıyor.

Almanya’daki fabrikada çalışan ve ismi açıklanmayan işçilere dayandırılan habere göre hedef şimdi haftada 4.000’e düşürüldü. Hedeflerin düşürülmesinin nedeninin fabrikadaki personel eksikliği olduğu söyleniyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti