Borsa Haberleri

Tesla, Teslimatları Hızlandırdı, Hisseler Yükselişe Geçti!

September 28, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Tesla, Teslimatları Hızlandırdı, Hisseler Yükselişe Geçti!

Çinli elektrikli araç üreticisi Li Auto’nun (LI) devam eden tedarik zinciri sorunları nedeniyle 3. çeyrek teslimat hedeflerini düşürmesinden bir gün sonra Tesla (TSLA), araç teslimatlarında 3. çeyrekte artışa geçebilir.

Electrek paylaştığı habere göre, Elon Musk, TSLA çalışanlarına bir e-posta göndererek çeyreğin son günlerinde “çok yüksek hacimli araç tesliminde yardımlarını esirgememelerini” rica etti.

Hem Tesla hem de rakip Li Auto, yüksek talep görürken; Tesla, parça ve hammadde sorunlarını daha etkin bir şekilde çözmeyi başardı. TSLA’nın teslimatları, 2022 yılının ilk çeyreğinde 310.000 birim ile tüm zamanların rekorunu kırmıştı. COVID-19 pandemisiyle birlikte kapanmaların tedarik zinciri durumunu kötüleştirmesi nedeniyle, teslimatlar 2. çeyrekte yaklaşık 255.000 birim ile yavaşlamaya geçti.

Ancak üçüncü çeyrek için analistler, teslimatların sırayla 100.000 birimden fazla artarak başka bir rekor seviyeye yükselmesini bekliyorlar. TSLA’nın üçüncü çeyrek teslimat raporunun önümüzdeki hafta sonu yayımlanması bekleniyor.

Tesla, Teslimatları Hızlandırdı, Hisseler Yükselişe Geçti!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı