Borsa Haberleri

Tesla Son Zamanların En Düşük Seviyesinde. Yükseliş Ne Zaman?

December 21, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Tesla Son Zamanların En Düşük Seviyesinde. Yükseliş Ne Zaman?

Salı günü 8,05% düşüşle kapanış yapan Tesla (TSLA) hisseleri, 25 ayın en düşük seviyesinden işlem gördü. Pandemi sürecinde kazandığı değerin yarısından fazlasını kaybeden hisse, 2022’de 65%’ten fazla düşüş kaydetti.

● Peki Tesla (TSLA) hissesi, alım kıvamına geldi mi? Nicel analiz açısından değerlendirildiğinde; boğa argümanları büyüme eğilimini sürdürüyor olsa da ve hatta yukarı yönlü kâr marjı bir değer artışını garanti etse de elektrikli araç hissesinin sektörüne oranlı F/K oranı hâlâ D- seviyesi ile kötü bir yerde. Geçtiğimiz hafta boyunca Tesla hisseleri, Fisker (FSR), Rivian Automotive (RIVN), Lucid Group (LCID) ve Nio (NIO) gibi elektrikli araç emsallerine göre daha fazla düşüş kaydetti.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Yükseliş Argümanları için Önemli: Dördüncü çeyrek teslimat rakamlarının açıklanmasına yalnızca iki hafta kaldı ancak bu gelişme Tesla (TSLA) hisselerindeki düşüşün ve Musk-Twitter dramasının ortasında kaybolmuş gibi gözüküyor. Giga Berlin ve Giga Austin’in katkıda bulunduğu çeyrekte Tesla (TSLA)’nın 450-465 bin adet araç teslimatı yapma şansı olduğu görülüyor. Tesla (TSLA) 475 bin adetlik araç teslimatına ulaşması durumunda, şirket 50% üretim artışı hedefini tutturarak yükseliş argümanlarını yeniden güçlendirebilir.

Tesla Son Zamanların En Düşük Seviyesinde. Yükseliş Ne Zaman?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha