Borsa Haberleri

Tesla Son 28 Ayın En Düşük Seviyesine Dokundu

December 28, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Tesla Son 28 Ayın En Düşük Seviyesine Dokundu

Tesla (TSLA) hisseleri salı günü yaklaşık olarak son 2,5 yılın en düşük seviyesine gerileyerek elektrikli araç sektöründeki dikey iniş günlerinden birinde tablonun en altında yer aldı.

● Salı günü Şanghay tesisinde üretimin durdurulduğuna dair haberlerin etkisiyle Austin merkezli otomobil üreticisinin hisseleri 9%’dan fazla düşüşle 111,60 dolara geriledi. Gün içi düşük seviyeden işlem görmesi, hissenin Ağustos 2020’den bu yana en düşük seviyesini işaret etti ve yılbaşından bugüne kadarki düşüş oranını 70%’in üzerine taşıdı.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Elektrikli araç sektöründe değer kaybeden diğer önemli hisseler şunlar: Faraday Future Intelligent Electric (FFIE) -9,73%, Canoo (GOEV) -9,99%, Lordstown Motor Group (RIDE) -8,88%, Rivian Automotive (RIVN) -7,13%, Lucid Group (LCID) -6,13%, Fisker (FSR) -5,71%, Mullen Automotive (MULN) -5,2%. Her birinin işlem hacmi tatil haftasının etkisiyle genel seviyelerin altında kaldı.

● Elektrikli araç hisselerine büyük yatırımlar yapmış, benzin ve mazotla çalışan araba markalarının hisseleri çok daha ılımlı düşüşler kaydetti. Örneğin Ford (F), General Motors (GM), Toyota Motor Corporation (TM) ve Stellantis (STLA) salı günü 1%’den düşük değer kayıpları yaşadı.

Tesla Son 28 Ayın En Düşük Seviyesine Dokundu

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha