Tesla

Tesla: Yatırımlarımız 9 Milyar Doları Bulacak

April 24, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Tesla: Yatırımlarımız 9 Milyar Doları Bulacak

Tesla (TSLA), 2023’te yatırım (sermaye harcamaları) beklentisini artırdı. Şirket, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’na ilettiği raporda yeni projeleri sebebiyle yatırımlarının 2023’te 7 ile 9 milyar dolar arasında olmasını bekliyor. 

Ocak ayındaki 6 ila 8 milyar dolarlık yatırım öngörüsünü artıran şirket, açıklamasında “Yeni ürün çalışmaları, üç kıtada yeni üretim tesisleri, yeni batarya teknolojileri geliştirmeleri ve üretim denemeleri ile diğer yapay zekâ destekli ürünler sebebiyle yatırımlarımız projelerin önceliklerine göre değişebilir.” ifadelerine yer verdi.

Tesla’ya göre makroekonomik faktörler şirket satışlarındaki mevcut eğilimi desteklediği sürece şirket kendisini fonlamaya devam edebilir. 

Tesla: Yatırımlarımız 9 Milyar Doları Bulacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha