Tesla

Tesla Robot Taksi için Tarih Verdi, Hisse Yükseldi

April 8, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Tesla Robot Taksi için Tarih Verdi, Hisse Yükseldi

Tesla (TSLA) CEO’su Elon Musk, elektrikli araç üreticisinin uzun zamandır beklenen robot taksisini 8 Ağustos’ta tanıtacağını açıkladı. 

CEO’nun eskiden Twitter olarak bilinen X platformunda yaptığı duyuru, Musk’ın elektrikli araç üreticisinin daha düşük fiyatlı bir otomobil üretme planlarını iptal ettiği ve diğer araçları kullanılmaz hale getirecek otonom bir araca odaklanacağı yönündeki bir haberi yalanlamasından sadece saatler sonra geldi.

Robot taksi, Musk’ın 2019’daki bir yatırımcı etkinliğinde söylediğine göre, bir gün araç sahiplerinin araçlarını kiralayarak, şirketin de komisyon alacağı otonom bir taksi hizmeti işleterek para kazanmalarına olanak tanıyabilecek yeni nesil bir sürücüsüz araç.

Tesla ve robot taksisi için olası bir destek, düzenleyicileri kendi kendine sürüş teknolojisinin güvenli olduğuna ikna etmek olabilir. 

Tesla Robot Taksi için Tarih Verdi, Hisse Yükseldi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investopedia