Tesla

Tesla, Robo-Taksiyle 19% Daha Yükselebilir

Haziran 16, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Tesla, Robo-Taksiyle 19% Daha Yükselebilir

RBC Capital Markets, Tesla’nın (TSLA) robo-taksi aracına yönelik artan talebe paralel olarak, halihazırda yüksek seyreden hisse ve piyasa değerine büyük bir katkıda bulunabileceğini düşünüyor. 

Tom Narayan öncülüğündeki RBC analistleri, otonom taksinin “toplumda eşi benzeri görülmemiş bir dönüşüme yol açabilme potansiyeli” olduğunu ve  elektrikli araç devinin gelecekteki piyasa değerinin 70%’ini oluşturabileceğini düşünüyor. 

Tesla’nın 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 255 dolardan 305 dolara yükselten banka, hissenin dünkü kapanışına göre elde edilecek bu 19%’luk artışın şirketin piyasa değerine 155 milyar dolar ekleyeceğini tahmin ediyor. 

Narayan’a göre Tesla, otonom sürüş teknolojisinin halihazırda ne kadar ileri olduğu göz önüne alındığında, robo-taksi sektörünün lideri haline gelebilir. 

Analistlerin yukarıdaki tahminlerine paralel, Tesla ABD’de 25%, Avrupa’da 8% ve Çin’de 7% pazar payına da ulaşabilir. 

Tesla hissesi, açılışta 2,5%’un üzerinde değer kazandı. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Markets Insider