Tesla

Tesla, Rekabetin Arttığı Çin Pazarı için Teşvikler Açıkladı

March 1, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Tesla, Rekabetin Arttığı Çin Pazarı için Teşvikler Açıkladı

Tesla (TSLA), BYD (BYDDY) gibi yerel rakiplere karşı uzun süreli bir fiyat savaşı içinde olduğu dünyanın en büyük otomobil pazarı Çin’de, tüketicileri cezbetmek için sigorta sübvansiyonları da dahil olmak üzere yeni teşvikler açıkladı.

Tesla’nın Weibo hesabından yapılan açıklamada, mevcut Model 3 sedan ve Model Y SUV stoklarının mart ayı sonuna kadar teslim alınması halinde 4.807 bin dolara (34.600 yuan) kadar teşvik verileceği belirtildi.

Teşvikler arasında Tesla ile ortaklığı bulunan araç sigortası ürünlerinde 8.000 yuan indirim ve alıcının boya değişikliğini seçmesi halinde 10.000 yuan indirim de yer alıyor.

🚘 ABD’de Fiyatları Artırdı

Çin’deki teşviklerinin yanı sıra elektrikli araç devi, ABD’de bazı Model Y araçlarının fiyatında 1.000 dolar artışa gittiğini açıkladı. 

Buna göre şirket, Model Y’nin arkadan çekişli ve uzun menzilli modellerinin fiyatlarını sırasıyla 43 bin 990 dolar ve 48 bin 990 dolar yükseltti. 

Tesla, Rekabetin Arttığı Çin Pazarı için Teşvikler Açıkladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters