Tesla

Tesla Otomobil Fiyatlarını Düşürmeye Devam Edebilir – Bernstein, Wells Fargo

April 11, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Tesla Otomobil Fiyatlarını Düşürmeye Devam Edebilir – Bernstein, Wells Fargo

Geçtiğimiz günlerde otomobil fiyatlarında indirime giden Tesla (TSLA), bazı analistlere göre 2023’te bu trendi sürdürebilir. 

Tesla’nın fiyat indirimlerinden haberim yok diyorsan, Tesla ABD’de Ocak Ayından beri 5. Kez İndirimi Gidiyor! başlıklı içeriğimize de göz atabilirsin. 

Analistler ne diyor? Bernstein analisti Toni Sacconaghi, fiyat düşüşlerinin artan envanter seviyeleri göz önüne alınınca şaşırtıcı olmadığını ancak “zamanlama ve detaylar” sebebiyle şaşırdığını belirtiyor. 

Sacconaghi, Tesla’ya “SEKTÖR ALTI PERFORMANS” notu vermiş ve hisse için 12 aylık ortalama 150 dolar hedef fiyat belirlemiş. 

Wells Fargo analisti Colin Longan da “Fiyatlardaki düşüş birinci çeyrek teslimatlarını artırdı ancak TSLA 2 milyon hedefine ulaşmak istiyorsa daha çok araç teslimi yapmalı” yorumunu yapıyor. Longan’a göre bu durum da otomobillerde daha fazla fiyat indirimi demek. 

Tesla Otomobil Fiyatlarını Düşürmeye Devam Edebilir - Bernstein, Wells Fargo

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha