Nvidia

Tesla, Nvidia Donanımı için Bu Yıl 4 Milyar Dolar Harcayacak

June 5, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Tesla, Nvidia Donanımı için Bu Yıl 4 Milyar Dolar Harcayacak

Tesla (TSLA), bu yıl çip devi Nvidia’nın (NVDA) donanımlarını satın almak için muhtemelen 3 milyar ile 4 milyar dolar aralığında harcama yapmaya hazırlanıyor. 

CEO Elon Musk X’te yaptığı bir paylaşımda bu yıl yapay zekâ ile ilgili 10 milyar dolarlık sermaye harcamasının yaklaşık yarısının iç harcama olacağını söyledi ve “Yapay zekâ eğitiminde süper kümeler inşa etmek için Nvidia donanımı maliyetin yaklaşık üçte ikisi olacak.” dedi.

Söz konusu açıklamalar, Tesla’nın Nvidia’ya elektrikli araç üreticisi yerine X ve xAI şirketlerine yapay zekâ işlemcisi sevkiyatına öncelik vermesini söylediği haberlerinin ardından geldi.

Tesla, nisan ayında bu yıl 10 milyar doları aşan sermaye harcaması tahminini yinelemiş ve sonraki yılların her birinde sermaye harcamalarının 8 milyar ile 10 milyar dolar aralığında olmasını beklediğini söylemişti.

Tesla, Nvidia Donanımı için Bu Yıl 4 Milyar Dolar Harcayacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters