Tesla

Tesla, Nevada Çalışanlarına 10% Zam Yapacak

December 19, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Tesla, Nevada Çalışanlarına 10% Zam Yapacak

Elektrikli araç devi Tesla (TSLA) Nevada’daki fabrikasında ocak ayından itibaren bazı saatlik işçilerinin maaşına 10% zam yapacağını açıkladı. 

CNBC’nin konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre şirket, Nevada’daki batarya fabrikasındaki çoğu saatlik çalışanın ücretini en düşük seviyede saatte 20 dolardan 22 dolara, en yüksek seviyede ise saatte 30,65 dolardan 34,50 dolara yükseltecek. 

Geçtiğimiz ay United Auto Workers sendikası Tesla, Toyota (TM) ve diğer otomobil üreticilerindeki işçileri örgütleme planlarını açıklamıştı. UAW grevinin, sendikanın Ford Motor (F), General Motors (GM) ve Stellantis’ten (STLA) oluşan Detroit Üçlüsü ile anlaşmaya varmasıyla sona ermesinin, Toyota ve Honda (HMC) kasım ayı başında sendikasız çalışanlar için ücret artışları açıkladı.

Kasım ayında yayınlanan bir videoda UAW Başkanı Shawn Fain, “Bir sendikanın korumasına sahip olmayan tüm çalışkan otomobil çalışanlarına sesleniyorum; şimdi fırsat sizin” demişti. 

Ancak UAW’nin çabalarına rağmen, Tesla ve CEO’su Elon Musk, herhangi bir sendika müdahalesine karşı çıkmıştı.

Tesla, Nevada Çalışanlarına 10% Zam Yapacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha