Borsa Haberleri

Tesla: Morgan Stanley 330 Dolarlık Hedef Fiyatını Yineledi

December 23, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Tesla: Morgan Stanley 330 Dolarlık Hedef Fiyatını Yineledi

Son birkaç haftadır güçlü bir düşüş eğiliminde olan Tesla (TSLA) hisseleri perşembe günü birkaç yıl içindeki en düşük seviyesi olan 135,89 doları gördü.

● Yine de bireysel TSLA hissesi yatırımcıları, Vanda Research kurumunun takibine göre ekim ayından bu yana yükselişte. Wall Street’in bazı kıdemli boğaları ucuz bir fiyatlanma görüyor.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Morgan Stanley’nin Tesla (TSLA) için “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu yinelemesi ve 330 dolarlık (139% yukarı yönlü) bir fiyat hedefi belirlemesi dikkat çekiyor. Analist Adam Jonas ve ekibi, Tesla (TSLA)’nın maliyet ve ölçek avantajını bir rekabet gücü olarak kullanmasını bekliyor.

● “Fiyat indirimlerine Çin’de başlayan Tesla’nın bu hamlesini hızlı bir şekilde Avrupa ve ABD’de de yapmasını bekliyoruz. Yapısal döngüsel olsa da, elektrikli araç fiyatlarının düşmesi kitlesel kabulün bir sonraki ayağı için çok önemli olmakla birlikte, Tesla ile karşı rekabet etmesi beklenen birçok şirketin getirilerini baskılıyor.

Tesla: Morgan Stanley 330 Dolarlık Hedef Fiyatını Yineledi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha