Tesla

Tesla, Model Y Aracının Yenilenen Versiyonunu Piyasaya Sürecek

December 27, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Tesla, Model Y Aracının Yenilenen Versiyonunu Piyasaya Sürecek

Tesla (TSLA), elektrikli araç rekabetinin güçlü bir ivme kazandığı Çin’de popüler Model Y aracının yenilenmiş versiyonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. 

Bloomberg’ün konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre, elektrikli araç devi şu an Model Y aracının üretimi için hazırlıklarını tamamlıyor ve 2024’te seri üretime başlamayı hedefliyor. 

Model Y’nin 2024 versiyonunun, ekim ayındaki değişikliklere göre iç ve dış tasarımda gözle görülür değişiklikler olacağı belirtiliyor. 

Tesla’nın 2019 yılında kurduğu Şangay fabrikası şu an şirketin küresel teslimatlarının yarısından sorumlu. İlk olarak 2020’de piyasaya sürülen Model Y aracı ise şu an dünyanın en çok satan elektrikli araçları arasında yer alıyor. Öyle ki, Tesla’nın Çin’deki toplam teslimatlarının 75%’ini Model Y oluşturuyor. 

BYD (BYDDY) ve XPeng (XPEV) gibi Tesla’nın Çinli rakipleri de pazar paylarını arıtırmak için bir dizi yeni araç piyasaya sürüyor. Hatta BYD’nin, tamamen elektrikli araç satışlarında Tesla’yı geride bırakarak yeni lider olması bekleniyor. 

Tesla, Model Y Aracının Yenilenen Versiyonunu Piyasaya Sürecek

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Bloomberg