Tesla

Tesla İlk Cybertruck Üretimini Tamamladı, Hisseler Yükseldi

July 17, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Tesla İlk Cybertruck Üretimini Tamamladı, Hisseler Yükseldi

Tesla (TSLA) iki yıldır yaşanan aksiliklerin ardından meşhur pikap modeli Cybertruck üretimine başladı. 

Şirket dün Twitter’da yaptığı bir paylaşımda Teksas’taki fabrikasında ilk Cybertruck modelinin üretildiğini açıkladı. 

CEO Elon Musk’ın 2019’da tanıttığı ve elektrikli araç pazarında uzun bir süre gündemden düşmeyen Cybertruck üretimi, bazı bileşenlerde yaşanan darboğazlar sebebiyle sık sık ertelenmişti. 

Musk, mayıs ayındaki bir hissedar toplantısında Tesla’nın talebe bağlı olarak yıllık 250 bine yakın Cybertruck üretmek istediğini söylemişti. 

👀 Rekabet genişliyor: Cybertruck, Tesla’nın ABD elektrikli araç pazarının en kârlı segmentlerinden birine adım atmasına izin verme potansiyeli taşıyor. Ayrıca şirket, pikap modeliyle Ford Motor (F) ve Rivian Automotive (RIVN) gibi kendi pikap modellerini piyasaya süren diğer şirketlerle de yeni bir rekabet alanına giriyor. 

Cybertruck haberlerinin ardından Tesla hisseleri açılış öncesinde 1,25% artışla 281 dolara yükseldi. 

Tesla İlk Cybertruck Üretimini Tamamladı, Hisseler Yükseldi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Atom Finance