Borsa Haberleri

Tesla Hisselerindeki Düşüş Yatırımcılar için Bir Fırsat – Morgan Stanley

Kasım 15, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Tesla Hisselerindeki Düşüş Yatırımcılar için Bir Fırsat – Morgan Stanley

Elon Musk’ın Twitter’ı alma sürecinin bazı tüketicilerin Tesla hakkındaki düşüncelerini olumsuz yönde etkileyebileceği konusunda uyarılarda bulunan Morgan Stanley, bu zayıflamanın yatırımcılar için bir fırsat oluşturabileceğini de düşünüyor.

●     Tesla (TSLA) hisselerindeki düşüş eğilimi ivmesinin kısa vadede hız kesmeyebileceği düşüncesinde olan analist Adam Jonas, “Tesla hisselerinin üzerindeki potansiyel etkiyi ölçmemiz mümkün olmasa da çeşitli yatırımcılarla yaptığımız görüşmelerde bu riskin açıkça akıllarda yer ettiğini görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

●     Tesla’daki düşüş eğilimi, Çin gibi bazı pazarlarda elektrikli araç talebinin ve fiyatların düşmesinin yanı sıra yüksek faiz oranları nedeniyle pazardaki genel değerlemenin yeniden oluşmasıyla da bağlantılı görülüyor.

●     Jonas ve ekibi, 150 dolarlık düşüşü test eden mevcut durumun yıl sonundan önce Tesla (TSLA) hisselerinin yükselmesine neden olabileceğini düşünüyor.

●     Bu yükseliş sayesinde, kendi kendini finanse eden ve yenilenebilir tedarik zinciri endüstrisindeki trendleri destekleyen 20-30% oranındaki toplam gelir artışıyla kusursuz bir şekilde değer kazanacak olan Tesla’nın, Morgan Stanley’nin öngördüğü seviyeye geleceği ileri sürülüyor.

●     Morgan Stanley halen Tesla’nın görünümünü “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesinde görüyor ve mevcut işlem seviyesinin 70% üzerinde yani 330 dolarlık bir fiyat hedefi öngörüyor.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti