Borsa Haberleri

Tesla Hisselerinde Ralli: Momentum Artıyor

February 15, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Tesla Hisselerinde Ralli: Momentum Artıyor

Tesla (TSLA), salı gününü 7.51%’lik bir yükselişle 209,25 dolardan tamamladı. TSLA, gün boyu ivme kazanarak 214 milyon adet hisse ile son üç ayın en yüksek işlem hacmine ulaştı.

  • Analistlere göre bu ivme, Tesla (TSLA)’nın dün gece Barclays’dan aldığı yüksek bir not ile bugün de devam edebilir. Barclays, EV hissesine “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notu ve 275 dolarlık bir hedef fiyat verdi. 
  • Analist Dan Levy, elektrikli araç ve otonom sürüş yazılımlarında sektöre liderlik eden böyle bir şirket için güncel hisse fiyatının makul olduğunu söyledi.
  • Bu arada Tesla’nın (TSLA) dünkü büyük kazancı, Ford Motor (F)’un bir batarya sorunu nedeniyle elektrikli F-150 Lightning araçlarının üretim ve sevkiyatını durdurduğunu duyurmasıyla aynı günde gerçekleşti.
  • Hatırlamakta fayda var: Tesla hisseleri hâlâ bir direnç olarak görev gören 200 günlük hareketli ortalamasının yani 225,47 dolar seviyesinin altında işlem görüyor.

Tesla Hisselerinde Ralli: Momentum Artıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha