Borsa Haberleri

Tesla Hisseleri Neden Yükseldi? Fiyat İndirimleri Pozitif Yansıyabilir

January 18, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Tesla Hisseleri Neden Yükseldi? Fiyat İndirimleri Pozitif Yansıyabilir

Salı günü 7,43% artış kaydeden Tesla (TSLA), S&P 500 endeksinin en çok kazandıran hissesi oldu.

● Çin’den gelen güçlü araç tescil verisi bazı müşterilerin kazanılmasını da beraberinde getirdi. Ülkede yapılan fiyat indirimlerinin ardından Tesla’nın Çin’deki elektrikli araç tescilleri önceki haftaya göre büyük bir sıçrama kaydederek 9 Ocak – 15 Ocak haftasında 12.654’e ulaştı.

● Wall Street analistlerinin çoğu, Tesla (TSLA)’nın ABD’de yaptığı fiyat indirimlerinin satışları olumlu yönde etkileyeceğini düşünüyor. Genel kanaat, elektrikli araç alanındaki rakiplerinin yeni fiyatlandırma ortamıyla boğuşması halinde pazar payındaki büyümenin belirgin olabileceği yönünde.

● ABD’de Model Y ve Model 3 için uygulanan taban fiyatlar artık gerekli MSRP eşiklerinin altında kaldığından, Tesla’nın Enflasyonla Mücadele Yasası kapsamında vergi indirimlerinden daha fazla aracın yararlanması yönünde çalışmalar yaptığı da kaydedildi.

● Tesla hisseleri seansta 131,70 dolardan işlem görerek 2023’ün en yüksek seviyesine ulaştı. Elektrikli araç hisseleri 50 günlük, 100 günlük ve 200 günlük hareketli ortalamaların ise hâlâ çok altında.

Tesla Hisseleri Neden Yükseldi? Fiyat İndirimleri Pozitif Yansıyabilir

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha