Borsa Haberleri

Tesla Hisseleri Gelen Haberlerle Yükselişe Geçti!

November 24, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Tesla Hisseleri Gelen Haberlerle Yükselişe Geçti!

CEO Elon Musk’ın potansiyel bir Gigafactory yatırımı için en iyi adayın Güney Kore olduğunu açıklamasının ardından Tesla (TSLA) hisseleri çarşamba günü seansın ilk saatlerinde yükseldi. Musk ile Başkan Yoon Suk Yeol arasında yapılan sanal toplantının ardından müjdeyi veren isim Yoon oldu.

Söylentilere göre Musk son görüşmede, Tesla (TSLA)’nın Güney Kore’de elektrikli araç şarj altyapısına aktif olarak yatırım yapmaya ve Güney Koreli şirketlerle tedarik zinciri iş birliğini genişletmeye istekli olduğunu ifade etti.

Diğer Tesla haberlerinde ise Cybertruck siparişlerinin yer aldığı kitle kaynaklı bir elektronik tabloda 1,6 milyonu aşkın bir net sipariş rakamı olduğu görülüyor. Bu siparişler 123 milyar dolar kazanca işaret ediyor. Electrek, Cybertruck fiyat aralığının enflasyon nedeniyle 50-90 bin dolar seviyesinde olmasını bekliyor.

Tesla Hisseleri Gelen Haberlerle Yükselişe Geçti!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha