Borsa Haberleri

Tesla Hisseleri Düşüşe Geçti!

October 21, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Tesla Hisseleri Düşüşe Geçti!

●    Tesla CEO’su Elon Musk’ın, kötüleşen küresel ekonomik ortamda elektrikli araç üreticisinin talep toplamasının “biraz zor” olacağını açıklamasından bir gün sonra perşembe günü Tesla (TSLA) hisseleri düşüşe geçti.

● Musk, çarşamba günü analistlerle yaptığı konferans görüşmesinde, Çin ve Avrupa piyasalarının genel bir gerileme sürecinden geçtiğini ve bu durumun talebe erişmeyi normalden daha zor bir hale getirdiğini belirtti. Öte yandan, Tesla’nın mevcut dönemdeki talep oranının “kusursuz” olduğunu ifade etti. Tesla, sınırlı ulaşım kapasitesi nedeniyle yıllık teslimat hedefine ulaşamayabileceklerini açıklamıştı.

● Temmuz ayında bir konferans görüşmesi gerçekleştiren Musk, çelişkili ifadeler kullanmış ve makroekonomik belirsizliğin elektrikli araçlara olan talebi etkileyebileceğini söylemişti. Daha sonra analistlerden birinin ayrıntılar konusunda ısrarcı olması üzerine ağız değiştirerek, şirketin talep konusunda değil üretim konusunda sıkıntı yaşadığını dile getirmişti.

● Reuters’in ulaştığı haziran ayına ait bir e-postaya göre Musk, ekonomi konusunda içinde kötü hisler olduğunu ve Tesla’nın elektrikli araç segmentinde 10% oranında personel kesintisine gitmesi gerektiğini ifade ediyor. Musk daha sonra yaptığı açıklamada, bu kesintinin yalnızca ücretli çalışanlar için geçerli olduğunu vurgulamıştı.

Tesla Hisseleri Düşüşe Geçti!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı