Borsa Haberleri

Tesla, Favori Hisseler Listesinden Çıkarıldı!

November 11, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Tesla, Favori Hisseler Listesinden Çıkarıldı!

Wedbush analisti Dan Ives perşembe gün yaptığı açıklamada, Tesla’nın artık en iyi yatırım önerileri arasında yer almadığını ifade etti. 

●    Ives, Elon Musk’ın Twitter’ı satın aldığı dönemde Tesla hissedarlarının “oldukça endişeli aylar geçirdiğini” söyleyerek, Tesla’yı firmanın “En İyi Fikirler” listesinden çıkardı. 

●    Ives müşterilerine gönderdiği bir bilgilendirme yazısında, “Musk’ın Twitter’ın satın alınması sürecindeki tuhaf hareketleri en çok hissedarları etkiledi. Ocak başında teslimatların artmasına ve 2023 yılı için teslimata/üretime ilişkin daha net bir görüşe sahip olana kadar hisseler ceza tahtasında kalacak” ifadelerini kullandı. 

●    Ives, hisselere yönelik fiyat hedefini 300 dolardan 250 dolara indirdi. Bu durum son kapanışa göre 40,8%’lik bir düşüşe karşılık gelse de, “Sektör Üstü Performans” notu hala geçerli. Tesla hisselerinin ekim ayı sonlarında Twitter satın alımının tamamlanmasının ardından yaklaşık 25% değer kaybettiğini ve durumun şirket üzerindeki etkisinin “her geçen gün daha da kötüleştiğini” belirten Ives, 

●    “Twitter felaketi” olarak adlandırdığı bu sürecin son ayları etkilediğini ifade etti. Ives’a göre Musk, Tesla’nın hem itibarını hem de hisselerini “zedeledi”. Ives, Musk’ın Twitter alımını tamamlamak üzere gerekli parayı toparlamak için hisse satmaya devam etmesinin yatırımcılar için “acı verici bir döngü” oluşturduğunu ve yatırımcıları sıkıntılı bir durumda bıraktığını belirtti.

Tesla, Favori Hisseler Listesinden Çıkarıldı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC