Borsa Haberleri

Tesla Durmuyor: Honda da Şarj Standardını Benimsedi

Eylül 7, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Tesla Durmuyor: Honda da Şarj Standardını Benimsedi

Honda Motor (HMC) 2025 yılından itibaren Kuzey Amerika’da satışa sunulacak elektrikli araç (EV) modellerinin şarj portu için Kuzey Amerika Şarj Standardını (NACS) benimsemek üzere Tesla (TSLA) ile anlaşmaya vardığını duyurdu.

Japon otomobil üreticisi, 2025 yılında Kuzey Amerika’da NACS portu ile donatılmış yeni bir EV modelinin başka modellerini de piyasaya sürmeyi planlıyor.

Şirketin 2025’ten önce Kuzey Amerika’da piyasaya süreceği ve Kombine Şarj Sistemi portu ile donatılacak olan EV modelleri de şarj adaptörü kullanılarak NACS ile uyumlu olacak şekilde geliştiriliyor.

Honda geçtiğimiz günlerde, Kuzey Amerika’da güvenilir bir şarj altyapısı oluşturmak amacıyla elektrikli araçlara yüksek güçlü bir şarj ağı kurmak için yedi otomobil üreticisi arasında bir ortak girişim kurmayı kabul ettiğini duyurdu. 

Bu girişime ek olarak şirket, müşterilerinin Tesla Supercharger istasyonlarını kullanmalarını sağlamak için NACS’yi benimsemeyi kabul etti.

Aralarında Ford Motor (F), General Motors (GM) ve Rivian’ın (RIVN) yer aldığı ondan fazla otomobil üreticisi, elektrikli araçların yaygın olarak benimsenmesini kolaylaştırmak amacıyla Tesla şarj standardını benimsemişti.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti