Tesla

Tesla, Çin’deki 8.700 Aracını Geri Çağıracak

Şubat 23, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Tesla, Çin’deki 8.700 Aracını Geri Çağıracak

Çin piyasa düzenleyicileri cuma günü yaptığı açıklamada, Tesla (TSLA)’nın kaza olasılığını azaltmak için 8.700 adet aracındaki yazılımı düzelteceğini söyledi. 

Düzenleyiciler ayrıca; ürün geri çağırma kapsamında yapılacak bu yazılım geliştirmesini, Tesla’nın Model S, Model X ve Model 3 araçlarında yapılacağını da sözlerine ekledi. Buna bağlı olarak sürücülerin Tesla araçlarını iade etmeye ihtiyaç duyup duymayacağı veya uygun olup olmayacağı ise şimdilik belirsiz. 

Geri çağırma kapsamına giren bu araçlarda, yazılım sorunları nedeniyle araçların arka kamerasında bir dengesizlik, bir arıza oluşuyordu. Düzenleyiciye göre, sürücünün görüş alanı bu nedenle geri giderken etkilenecek, bu da aracın kaza riskini artıracak ve güvenlik tehlikeleri oluşturacaktır.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti