Borsa Haberleri

Tesla, Çin’de Model S ve X’in Fiyatlarını Düşürdü

Tesla, Çin’de Model S ve X’in Fiyatlarını Düşürdü
Google News Icon Takip Et

Tesla (TSLA) DÜN yaptığı açıklamada, Çin’deki premium Model S ve Model X araçlarının mevcut stoklarının fiyatlarını 6,9%’a varan oranlarda düşürdüğünü duyurdu.

Elektrikli araç devi, sosyal medya platformu Weibo’da yaptığı paylaşımda, Model S’in fiyatının 110.902 dolardan 6,7%’lik bir indirimle 103.477 dolara düştüğünü belirtti.

Model X’in fiyatı ise 123.239 dolardan 6,9% düşüşle 114.773 dolara indi. 

Tesla pazartesi günü 14 Ağustos’tan itibaren Model Y’nin uzun menzilli ve performans versiyonlarının Çin’deki fiyatlarını düşürdüğünü ve bunun da kâr marjlarıyla ilgili endişeleri tetiklediğini söylemişti.

Bu hamleler, elektrikli araç üreticisinin yenilenmiş Model 3 lansmanına hazırlanmak için üretimin bir kısmını rölantiye alması nedeniyle, Tesla’nın Çin’de üretilen araç satışlarının temmuz ayında hazirana göre 31% düşerek aralık ayından bu yana ilk kez aylık bazda gerilemesinin ardından geldi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters