Borsa Haberleri

Tesla Çin’de Fiyat İndirimine Gitti, Hisse Geriledi

Tesla Çin’de Fiyat İndirimine Gitti, Hisse Geriledi
Google News Icon Takip Et

Tesla (TSLA), devam eden elektrikli araç fiyat savaşını bir adım daha öteye taşıyarak Çin’deki Model Y Long Range ve Performance versiyonlarının fiyatlarını düşürdü.

Şirketin resmi Weibo hesabından yapılan açıklamanın ardından Tesla hissesi açılış öncesinde 2%’ye yakın geriledi.

Her iki modelin başlangıç fiyatları yaklaşık 1.932 dolar düştü. Model Y Long Range’in fiyatı 4,5% düşüşle 41 bin 486 dolara, Model Y Performance’ın fiyatı ise 3,8% düşüşle 48 bin 295 dolara geriledi.

Elektrikli araç devi ayrıca Çin’de 14 Ağustos – 30 Eylül tarihleri arasında envantere giren Model 3 giriş seviyesi ve arkadan itişli versiyonları satın alanlara 1.104 dolar sigorta sübvansiyonu sunacağını açıkladı.

Tesla, sektöredeki rekabet ve ekonomik belirsizlik nedeniyle geçen yıldan bu yana birkaç kez fiyat indirimine gitti. Otomobil üreticisinin Çin’de üretilen elektrikli araç satışları temmuz ayında bir önceki aya göre 31% düşerek 2023 yılının en düşük seviyesine geriledi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha