Borsa Haberleri

Tesla CFO’su Görevden Ayrıldı, Hisseler Düştü

August 7, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Tesla CFO’su Görevden Ayrıldı, Hisseler Düştü

Tesla (TSLA) CFO’su Zachary Kirkhorn, elektrikli araç şirketinde geçirdiği 13 yılın ardından görevinden ayrıldı. Gelişmelerin ardından hisseler 3%’e yakın değer kaybetti.

Kirkhorn’un istifası sonrası Vaibhav Taneja, muhasebe müdürü olarak mevcut görevine ek olarak CFO olarak atandı. Ancak Kirkhorn yıl sonuna kadar Tesla’ya hizmet etmeye devam edecek.

Söz konusu karar, Tesla’nın elektrikli araç segmentinde artan rekabetle birlikte daralan kârlarla karşı karşıya kaldığı bir dönemde gerçekleşti. Geçtiğimiz hafta veriler, elektrikli araç üreticisinin temmuzda Çin’de 64.285 Çin yapımı elektrikli araç sattığını göstermişti. 

Tesla CFO’su Görevden Ayrıldı, Hisseler Düştü

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha