Tesla

Tesla, Bu Yıl Model Y Aracını Yenilemeyecek

June 10, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Tesla, Bu Yıl Model Y Aracını Yenilemeyecek

Tesla (TSLA) CEO’su Elon Musk, cumartesi günü X üzerinden yaptığı bir paylaşımda şirketin bu yıl yenilenmiş bir Model Y piyasaya sürmeyeceğini söyledi.

Bu yıl hiçbir Model Y ‘yenilenmeyecek’” diyen Musk, Tesla’nın araçlarını sürekli geliştirdiğini de sözlerine ekledi: “Bu nedenle 6 ay daha yeni olan bir araç bile daha iyi olacaktır.” 

Dünyanın en büyük otomobil pazarı olan Çin’deki rakipleri daha ucuz modelleri piyasaya sürerken, yüksek faiz oranları tüketicilerin büyük bütçeli ürünlere olan iştahını azalttığı için Tesla eskiyen modellerini yenilemekte yavaş kaldı.

Otomobil üreticisinin küresel araç teslimatları ilk çeyrekte yaklaşık dört yıl sonra ilk kez düştü.

Tesla, Bu Yıl Model Y Aracını Yenilemeyecek

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters