Borsa Haberleri

Tesla Bilançosu Öncesi Kurumsal Yatırımcılar Alıma Geçti!

January 23, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Tesla Bilançosu Öncesi Kurumsal Yatırımcılar Alıma Geçti!

Tesla (TSLA) cuma günü öğlene doğru yapılan işlemlerde 3,07% yükselirken, bazı olağan şüpheliler hissenin tabloda olumlu yönde hareket etmesini sağladı.

● Önemli bir Tesla (TSLA) yatırımcısı olan Leo KoGuan, aralık ayında şirketin “çalışan bir CEO’sunun olmaması” yönündeki bazı endişelerini dile getirmesine rağmen, Twitter gönderilerinde elektrikli araç hisselerini almaya devam ettiğini açıkladı.

● Cathie Wood ve ARK Invest 19 Ocak gününe kadar 800 bini aşkın hisse alımı yaparak ocak ayında Tesla’nın büyük alıcıları arasında yer aldı.

● Uzun zamandır Tesla (TSLA) boğası gibi hareket eden bir diğer kurum ise Wedbush Securities. Kurum, talebin pozitif olduğunu gösteren bir anket yayımladı. Kurumun yaptığı anket, Çinli elektrikli araç tüketicilerinin 76%’sının bu yıl Tesla almayı kafaya koyduğunu gösterdi. Alıcının bu ilgisi, BYD (BYDDF) ve Nio (NIO) gibi yerel şirketlerin de aralarında bulunduğu tüm otomobil üreticilerine öncülük etti. TSLA için “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notu veren Wedbush, 175 dolarlık bir fiyat hedefi belirledi.

Tesla Bilançosu Öncesi Kurumsal Yatırımcılar Alıma Geçti!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha