Borsa Haberleri

Tesla Benzeri Görülmemiş Bir Taleple Karşı Karşıya!

September 1, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Tesla Benzeri Görülmemiş Bir Taleple Karşı Karşıya!

Kilit Noktalar:

  • Elektrikli araç üreticisi geçen hafta, Berlin’deki Gigafactory fabrikasında analistler için bir etkinlik düzenledi. 
  • Bu etkinlikte yer alan New Street Search analisti Pierre Ferragu, Tesla (TSLA)’nın şu anda benzeri görülmemiş bir taleple karşı karşıya olduğunu söyledi. 
  • Elektrikli araçların fiyatları bu yıl önemli ölçüde artmasına rağmen, Tesla’nın güçlü talep gördüğüne dair birçok gösterge bulunuyor. 
  • ABD’de petrol fiyatlarının artmasıyla birlikte şirketin sipariş oranları da rekor seviyelere çıktı. 

Ferragu, konuyla ilgili olarak, “Elektrikli araçlar o kadar popüler ki Tesla ve rakiplerinin pazar payları hacimlerini artırmalarına göre belirlenecek.” dedi. Analist, şirketin Berlin’deki fabrikasında başarılı işler yaptığını da belirtti.

Ferragu’nun Tesla Hissesi İçin 530 Dolarlık Bir Fiyat Hedefi Var

Pierre Ferragu, Tesla’nın hissesi için 530 dolarlık bir fiyat hedefine sahip. Bu hedef, hisse başına 275 dolarlık mevcut değer üzerinde önemli bir yükseliş potansiyelini temsil ediyor. Analist uzun vadede, şirketin değerinde 2030 yılına kadar 10 trilyon değerinde bir artış görüyor. Karşılaştırma yapabilmek adına, analistin tahmin ettiği rakam Apple’ın mevcut değerinin yaklaşık dört katı. Tesla’nın bu hedefe ulaşması için yılda 20 milyon elektrikli araç üretmesi gerekiyor. 

Ferragu, Berlin Fabrikasındaki Verimliliğe Dikkat Çekti

Pierre Ferragu, diğer analistlerle birlikte Tesla’nın Berlin’de yer alan Gigafactory fabrikasını ziyaret etti. Ferragu fabrikanın verimliliğinden bir hayli etkilendiğini bu sözlerle paylaştı: “Fremont ile karşılaştırıldığında Berlin gözle görülür şekilde daha verimli. Fabrika içindeki lojistik, üretim zincirinin aksamadan işlemesini sağlıyor. 45 saniyelik bir çevrim süresine sahip tek üretim hattı, haftada 10.000 arabayı tam kapasiteyle teslim ediyor.” 

Tesla Benzeri Görülmemiş Bir Taleple Karşı Karşıya!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı