Borsa Haberleri

Tesla AI (Yapay Zeka) Etkinliğinde Bizi Neler Bekliyor?

September 26, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Tesla AI (Yapay Zeka) Etkinliğinde Bizi Neler Bekliyor?

Tesla’nın 30 Eylül’deki AI (Yapay Zeka) Günü hızla yaklaşırken yatırımcılar ve hayranlar etkinliğin neler getireceğini merak ediyor. Arabalarındaki son teknolojiden gelecekteki projelerine, Tesla’nın ikinci AI Günü etkinliği birçok hoş sürprizle dolu olacağa benziyor. 

Tesla’nın 2022 AI Günü etkinliğinde nelere dikkat edilmesi gerektiğini düşünürken, Musk’ın geçen ay katıldığı otomobil üreticisi yıllık hissedar toplantısındaki açıklamalarına göre, Optimus robotunun etkinlikte  eksiksiz bir şekilde gösterilmesi bekleniyor.

Tesla Optimus-Robot

Tesla tarafından üretilen Optimus robot, kullanıcıların günlük hayattaki temel, rutin ya da tehlikeli işleri yapmasına yardımcı olmak için tasarlanmış insansı, yapay zekaya sahip bir robot. Daha öncelerde Elon Musk, Tesla’nın ilk robotlarından bazılarının şirketin otomobil fabrikalarında işe koyulmasıyla bu gelişimin dünya çapında çığır açabileceğini öne sürmüştü. 

Tesla aynı zamanda boğa piyasası yatırımcılarının geleceğe dair değer tespitindeki artışlarıyla bağlantılı olacağı düşünülen robotaksinin şirketteki geleceğine de değinecek.

Tesla’nın robotaksi konsepti Sürücüsüz Araba kullanımını zorunlu kılmakla beraber bu konseptin şirketin ürettiği arabaların sahiplerinin araçlarını sürücüsüz taksiler olarak kiralamasına olanak sağlaması bekleniyor. 

Tesla AI (Yapay Zeka) Etkinliğinde Bizi Neler Bekliyor?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı