Tesla

Tesla, ABD’de 120 Bin Aracını Geri Çağıracak

December 22, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Tesla, ABD’de 120 Bin Aracını Geri Çağıracak

Tesla (TSLA) yaptığı açıklamada, ABD’nin karayolu güvenliği düzenleyicisinin Tesla’nın ABD’deki 120.423 aracını, bir kaza sırasında kabin kapılarının kilitlerinin açılması riski nedeniyle geri çağırdığını söyledi.

Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi, Elon Musk liderliğindeki otomobil üreticisinin sorunu çözmek için kablosuz bir yazılım güncellemesi yayınladığını belirtti.

Söz konusu karar kapsamında 2021-2023 Model S ve Model X araçları geri çağrılacak çünkü bu araçların üniteleri yan darbe korumasına yönelik belirli federal güvenlik standartlarına uymuyor.

Tesla geçen hafta ABD’de 2 milyonun üzerinde aracı geri çağırdı; bu şimdiye kadarki en büyük geri çağırmaydı ve ülke yollarındaki neredeyse tüm araçları kapsıyordu. 

Tesla, ABD’de 120 Bin Aracını Geri Çağıracak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters