Borsa Haberleri

Tesla 80 Binden Fazla Aracı Geri Çağırdı!

November 25, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Tesla 80 Binden Fazla Aracı Geri Çağırdı!

Çin piyasa düzenleme kurumundan cuma günü yapılan açıklamada, Tesla’nın 2013’ten bu yana Çin’de üretilen ya da Çin’e ithal edilmiş 80 binden fazla aracı yazılım ve emniyet kemeri sorunları yüzünden geri çağırdığı belirtildi.

● ABD merkezli elektrikli araç üreticisi, 25 Eylül 2013 – 21 Kasım 2020 tarihleri arasında Çin’e ithal edilmiş olan 67.698 adet Model S aracı, araçlardaki batarya yönetim sistemini etkileyen yazılım problemleri nedeniyle geri çağırmış.

Tesla, geri çağırılan araçların yazılımlarının yükseltileceğini açıkladı.

Tesla ayrıca Ocak-Kasım 2019 döneminde üretilen ve Çin’e gönderilen 2.736 adet ve 14 Ekim 2019 – 26 eylül 2022 arasında Çin’de üretilen 10.127 adet Model 3 aracı da geri çağırdı. Bu araçların muhtemel hatalı emniyet kemeri montajı sebebiyle geri çağırıldığı ve emniyet kemerlerinin Tesla tarafından kontrol edilerek yeniden monte edileceği açıklandı.

Tesla, nisan ayında Çin’de toplam 127.785 adet Model 3 aracı, kazalara yol açabilecek yarı iletken bileşenleri ile ilgili muhtemel hataları gerekçe göstererek geri çağırmıştı.

Tesla 80 Binden Fazla Aracı Geri Çağırdı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters