Tesla

Tesla, 2027’de 2.000 Dolara Yükselebilir – Ark Invest

April 24, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Tesla, 2027’de 2.000 Dolara Yükselebilir – Ark Invest

Yatırımcı Catherine Wood’un kurucusu olduğu Ark Invest’in Tesla (TSLA) için belirlediği yeni hedef fiyat, şirketin piyasa değerini dört yıldan kısa bir sürede 6 trilyon dolara taşıyabilir. 

Tesla’nın geçen haftaki hayal kırıklığına uğratan bilançosu sonrası Ark Invest, şirket hisselerine 2027’ye kadar 2 bin dolarlık hedef fiyat belirledi. 

Ark Invest’e göre TSLA, dört yıl içinde bir ayı (düşüş beklentisi) senaryosunda 25% olasılıkla 1.400 doları, bir boğa (artış beklentisi) senaryosunda da aynı olasılıkla 2.500 doları görebilir. 

Hisse başına 2.000 dolarlık bu hedef fiyat şirketin piyasa değerini de bugünkü 516,6 milyar dolardan 2027’de 6,34 trilyon dolara taşıyabilir. 

Ark Invest neden bu kadar iyimser? Catherine Wood, Tesla’nın segmentlerini ölçeklemesini istiyor çünkü Wood’a göre her segment bir robot taksi veya robot taksi filosu potansiyeli taşıyor:

Robot taksi hizmeti, kârlılık açısından bir hizmet olarak yazılım (SAAS) işine benziyor ve bu segment kârlılığını en üst düzeye taşımanın mantıklı olduğunu düşünüyoruz. Tesla’nın potansiyel robot taksi segmenti önemli bir etkiye sahip, şirketin öngörülen işletme değerine 58% ve öngörülen FAVÖK (faiz, amortisman ve vergi öncesi kârlılık) değerine 45% katkıda bulunabilir.” 

Tesla, 2027’de 2.000 Dolara Yükselebilir - Ark Invest

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha