Tesla

Tesla 200 Bin Aracını Geri Çağıracak

January 26, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Tesla 200 Bin Aracını Geri Çağıracak

ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA) Tesla’nın (TSLA), geri viteste sürücülerin görünürlüğünü engelleyebilecek bir yazılım arızası nedeniyle ABD’de yaklaşık 200 bin Model S, X ve Y aracını geri çağıracağını söyledi.

Söz konusu gelişme, şirketin gelişmiş sürücü destek sistemi Autopilot’a yeni güvenlik önlemleri eklemek için ABD’de neredeyse tüm araçlarını geri çağırmasından iki aydan kısa bir süre sonra gerçekleşti.

NHTSA’ya göre elektrikli araç devi, sorunu çözmek için ücretsiz ve kablosuz bir yazılım güncellemesi yayınladı. Düzenleyici, 22 Ocak itibarıyla Tesla’nın arka görüş durumuyla ilgili olabilecek 81 garanti talebi tespit ettiğini ekledi.

Tesla 200 Bin Aracını Geri Çağıracak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters