Tesla

Tesla, 125 Bin Aracını Geri Çağıracak

May 31, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Tesla, 125 Bin Aracını Geri Çağıracak

ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi, elektrikli araç devi Tesla’nın (TSLA) emniyet kemeri uyarı sistemindeki bir arıza nedeniyle 125 bin 227 aracını geri çağırdığını açıkladı.

Geri çağrılan araçlar 2012-2024 Model S, 2015-2024 Model X, 2017-2023 Model 3 ve 2020-2023 Model Y araçlarından oluşuyor.

Düzenleyici kurumun bildiriminde “Sürücünün emniyet kemerini takmaması durumunda, emniyet kemeri uyarı ışığı ve sesli zil amaçlandığı gibi devreye girmeyebilir.” denildi. Bu nedenle söz konusu araçlar, 208 numaralı Federal Motorlu Araç Güvenlik Standardı, “Yolcu Çarpışma Koruması” gerekliliklerine uymuyor.

NHTSA, Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla’nın sorunu çözmek için bir yazılım güncellemesi yayınlayacağını ve araç sahiplerine bildirim mektuplarının 27 Temmuz 2024’te postalanmasının beklendiğini söyledi.

Nisan ayında Tesla, hatalı bir gaz pedalı pedini düzeltmek için belirli 2024 Cybertruck araçlarını ve şubat ayında da bir fren uyarı ışığı sorunu nedeniyle ABD’deki 2,2 milyon aracı geri çağırmıştı.

Tesla, 125 Bin Aracını Geri Çağıracak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha