Borsa Haberleri

Tesla 1. Çeyrek Teslimat Beklentilerini Aştı!

April 3, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Tesla 1. Çeyrek Teslimat Beklentilerini Aştı!

Tesla (TSLA) pazar günü açıkladığı teslimat raporunda, konsensüs beklentisinin 421,2 bin seviyesinde olduğu 1. çeyrekte 422.875 araç teslimatı gerçekleştirdiğini duyurdu.

● Üç aylık teslimat rakamının içinde 412.180 adet Model 3/Model Y aracı ve 10.695 adet Model S/Model X aracı bulunuyor.

● Elektrikli araç üreticisi 1. çeyrekte 440.808 araç üretimi yaptı. Gerek üretim gerekse de teslimat rakamları, 5%’lik bir işletme kiralaması hesap kaymasına uğradı.

● Üretim stratejisi konusunda açıklamalar yapan şirket, “Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) ve Asya-Pasifik (APAC) ülkelerine nakil halinde olan Model S/X araçlar da dâhil olmak üzere, daha homojen bir bölgesel araç teslimat karmasına geçişi sürdürdük.” ifadelerini kullandı.

● Bu yılın ilk çeyrek bilançosunu 19 Nisan’da açıklamayı planlayan Tesla (TSLA), 20 Nisan TSİ 00.30’da bilanço konulu bir konferans toplantısı düzenleyecek.

Tesla 1. Çeyrek Teslimat Beklentilerini Aştı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha