Borsa Haberleri

TeraWulf, Ocak’ta 313 Bitcoin Üretti

February 2, 2024 • 1 dakika okuma süresi
TeraWulf, Ocak’ta 313 Bitcoin Üretti

Kripto para madenciliği şirketi TeraWulf (WULF) ocak ayında günde ortalama 10 Bitcoin’in üzerinde bir üretim oranıyla 313 Bitcoin ürettiğini açıkladı. 

🤔 Bitcoin nasıl üretilir? Bitcoin veya kripto para madenciliği, blokzinciri teknolojisinde özel donanım cihazları ile karmaşık matematik problemlerine çözüm bulunmasıyla gerçekleştirilir. Bitcoin madenciliği olarak bilinen bu üretim süreci; Bitcoin bloklarının, cihazların işlemci gücü kullanılarak doğrulanması, zincire eklenmesi ve ödül olarak Bitcoin üretilmesi sürecini kapsar.

TeraWulf’un ocak ayında kendi ürettiği Bitcoin başına ortalama güç maliyeti 16.737 dolar oldu.  Ayrıca şirketin ürettiği Bitcoin başına değer de 42.810 doları buldu.

TeraWulf, Ocak’ta 313 Bitcoin Üretti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha