Borsa Haberleri

Tencent, Sınır Ötesi Oyun Şirketlerine Yatırım Yapmayı Planlıyor!

October 3, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Tencent, Sınır Ötesi Oyun Şirketlerine Yatırım Yapmayı Planlıyor!
  • Tencent, birleşme ve satın alma stratejisini yeniden şekillendirerek özellikle yurt dışındaki oyun şirketlerini satın almayı hedefliyor. Konuyla ilgili doğrudan bilgi sahibi olan kaynaklara göre teknoloji devi böylece, Çin’deki yavaşlayan büyümeyi dengelemek için küresel pazarlara açılmaya hazırlanıyor.

  • Tencent Holding (TCEHY), yıllardır özellikle yerli pazarda parlak bir geleceğe sahip yüzlerce şirkete yatırım yapıyor. Şirketin stratejisi çoğunlukla azınlık hisselerini satın alarak, pasif finansal yatırımcı konumunda kalmak oldu.

  • Ancak konuyla ilgili doğrudan bilgiye sahip dört kişinin Reuters’a yaptığı açıklamaya göre, artık durum değişiyor. Tencent, kendisine daha agresif bir hedef belirleyerek yurt dışındaki şirketlerin, özellikle Avrupa’daki oyun şirketlerinin çoğunluk hisselerini satın almayı ve hatta bu şirketlerin hakim hissedarı olmayı planlıyor.

  • Kaynaklara göre, bu değişimin nedeni gelir açısından dünyanın bir numaralı oyun şirketinin liste başı oyunlardan oluşan güçlü bir portföyle gelecekte büyümeye devam etmek için küresel pazarlara güvenmesi!

  • Tencent’in yeni stratejisi, Çin’deki teknoloji devlerinin yurt içindeki satışlarını etkileyen ve hisselerinin çoğunu elden çıkarmalarına neden olan iki yıllık kısıtlama ve belirsizlik sürecinden sonra bu yasakların gölgesinden kurtulmaya çalıştığının bir göstergesi.

Tencent, Sınır Ötesi Oyun Şirketlerine Yatırım Yapmayı Planlıyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı