Nvidia

Temsilciler Meclisi de Nvidia’yı Seviyor

December 26, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Temsilciler Meclisi de Nvidia’yı Seviyor

Temsilciler Meclisi eski başkanı Nancy Pelosi ve risk sermayedarı eşi, kongredeki hisse ticaretinin incelenmesi sırasında şirketteki hisselerini terk ettikten sonra bir kez daha yapay zekâ devi Nvidia’ya (NVDA) yöneldi.

Capitol Hill’deki milletvekilleri tarafından gerçekleştirilen hisse alım satımlarını takip eden Congresstrading isimli X hesabı, San Francisco Demokratı ve Kongre üyesi Pelosi’nin hisse başına 120 dolar ve son kullanma tarihi 20 Aralık 2024 olan 50 adet Nvidia opsiyonu satın aldığını gösteren bir ekran görüntüsü yayınladı.

Temsilciler Meclisi de Nvidia’yı Seviyor

Popüler hisse alım satım haber sitesi Unusual Whales’e göre, Pelosi ve eşi tarafından geçen ay yapılan işlem 2 milyon dolar tutarındaydı. Bilgilendirme formunda miktar 1 milyon ile 5 milyon dolar arasında gösterilmişti.

Congresstrading tarafından yapılan paylaşımda, “Pelosi kasım ayında alım opsiyonlarını kullanarak NVDA üzerine milyonlar yatırdı. Aldatıcı bir taktik kullanarak, medyada yer almamak için bunu bilerek Noel hafta sonundan önceki cuma günü açıkladı.” ifadeleri kullanıldı. 

Temsilciler Meclisi de Nvidia’yı Seviyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: X