BIST Şirket Haberleri

Teknosa, Londra’dan ‘Ölçeklendirme Başarısı’ Ödülüyle Döndü

September 14, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Teknosa, Londra’dan ‘Ölçeklendirme Başarısı’ Ödülüyle Döndü

Sabancı Holding iştiraklerinden Teknosa, dün Londra’da düzenlenen Platform Pioneer Summit World Tour Konferansı’nda ‘Ölçeklendirme Başarısı’ ödülüne layık görüldü. Konferansta en son pazaryeri platformu trendleri ve stratejiler tartışıldı. Ödülü, Teknosa Genel Müdürü Sitare Sezgin ve ekibi aldı. 

Hedef Büyük: Fiziksel Mağazalardan Dijital Platforma 🎯

Teknosa, Şubat 2022’de kendi sektöründeki ilk pazaryeri iş modelini hayata geçirerek dikkat çekmişti. Fiziksel mağazaları olan bir şirket olarak dijital bir platforma dönüşme hedefi güden Teknosa, bu süreçte ürün çeşitliliğini yaklaşık 26 kat artırarak 130 bine çıkardı.

Trafikte de Büyük Artış 📈

2022 şubat ayından bu yana, Teknosa’nın online platformunun trafiği yaklaşık %50 oranında arttı. Yani şirket sadece ürün çeşitliliği ile değil, aynı zamanda online erişim açısından da büyük bir başarıya imza atmış durumda.

Sektörde Bir İlk! 🥇

Teknosa, Türkiye’de kendi sektöründeki ilk pazaryeri iş modelini hayata geçirerek bir ilke imza attı. 

Teknosa, Londra’dan 'Ölçeklendirme Başarısı' Ödülüyle Döndü

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks