Borsa Haberleri

Teknoloji Hisselerinin Yükselişi Sürecek mi?

November 14, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Teknoloji Hisselerinin Yükselişi Sürecek mi?

Enflasyonun yönünü aşağıya doğru çevireceğine dair umutlar, süreçte darbe alan teknoloji ve büyük piyasa değerli hisselerin toparlanmasına destek olmakla birlikte bazı analistler, yüksek değerlemelerin ve şirketlerin kazanç görünümleri hakkındaki şüphelerin bu geri dönüş hareketinin devamlılığı konusunda belirsizlik oluşturduğuna inanıyor.

● Son haftalardaki yükselişlerine rağmen, son 10 yıldır borsaların yükselişine liderlik eden Amazon (AMZN), Microsoft (MSFT) ve Alphabet (GOOGL) gibi teknoloji devlerinin hisselerine yatırımcılar temkinli yaklaşmaya devam ediyor.

● FED’in tek bir olumlu sonuçla ikna olacağına ve FED’le ilgili iyimserlik sebebiyle bu yıl yaşanan toparlanmaların caydırıcı ekonomik veriler ve politika yapıcılardan gelen tepkiler yüzünden çöktüğüne inanan yatırımcı sayısı son derece az.

● D.A. Davidson sermaye yönetim araştırma direktörü James Ragan, düşük faiz oranları kısa vadede hisse senetlerine olan talebi artırsa da halen bir değerleme ve gelir sorununun var olduğuna inandıklarını dile getirdi.

● Morgan Stanley Investment Management ABD hisse senedi portföy yöneticisi Andrew Slimmon ise, “Büyük piyasa değerli (mega-cap) hisseler S&P’ye kıyasla biraz daha yukarıdan işlem görüyor. Analistler tarafından notları belirgin bir şekilde düşürüldüğünden dolayı büyük piyasa değerli hisselerden daha iyi performans gösterecek bir dizi hisse mevcut.” ifadelerini kullandı.

Teknoloji Hisselerinin Yükselişi Sürecek mi?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters