Borsa Haberleri

Teknoloji Devleri, Yapay Zeka Yatırımlarını Hızlandırmaya Başladı

February 6, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Teknoloji Devleri, Yapay Zeka Yatırımlarını Hızlandırmaya Başladı

Bu hafta yapılan açıklamalar, teknoloji alanındaki en büyük şirketlerin kaynaklarının çoğunu, pazar hâlâ temellerini atıyor olsa bile, neredeyse fırsatı kaçırma korkusu duyulan gelişme halindeki yapay zeka alanına aktardığını gösterdi.

● Microsoft (MSFT), OpenAI tarafından geliştirilen popüler ChatGPT hizmetine verdiği desteği sürdürüyor. Söylentilere göre, yazılım devi birkaç hafta içinde ChatGPT’nin güncellenmiş ve daha hızlı bir sürümünü kendi Bing arama motoruna ekleyecek.

● Bank of America menkul kıymetler analisti Justin Post, Meta (META)’nın “çok yıllık yapay zeka ve makine öğrenimi geliştirme döngüsünde” güçlü bir rol oynayabileceğini söyledi.

● Bir basın toplantısında görüşlerini paylaşan Alphabet (GOOGL) CEO’su Pichai, “Yapay zeka bir dönüm noktasına ulaştığı için harika bir konumda olduklarını” ifade etti.

Google ayrıca, 8 Şubat’ta “Yapay zeka gücünün kullanılması” konulu bir etkinlik düzenlemeyi planlıyor. Cuma günü yayımlanan haberlerde, Google tarafından yapay zeka start-up ​​şirketi Anthropic’e 300 milyon dolar yatırım yapıldığı bildirilmişti.

Teknoloji Devleri, Yapay Zeka Yatırımlarını Hızlandırmaya Başladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha