Piyasa Öncesi

Teknoloji Bilançoları Öncesi Nasdaq Ekside Kapandı

April 25, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Teknoloji Bilançoları Öncesi Nasdaq Ekside Kapandı

Yatırımcılar piyasa değeri yüksek (mega cap) teknoloji şirketlerinin bilançolarının damgasını vuracağı bir haftaya hazırlanırken, teknoloji ağırlıklı Nasdaq haftanın ilk gününü hafif bir düşüşle tamamladı. S&P 500 ve Dow Jones’da da ufak artışlar görüldü.

Dün; kapanışta Nasdaq 0,3% düşerken, S&P 500 0,1% ve Dow Jones 0,2% yükseldi. 

Analist Yorumu 

Analist James Demmert: “Birçok teknoloji hissesinde son aylarda dramatik artışlar görüldü ve bu esasen son 16 ayda izlenen ayı (düşüş beklentisi) piyasası rallilerini hatırlatıyor. Bu rallilerin hiçbiri teknoloji hisseleri için iyi sonuçlanmamıştı. Son aylarda teknoloji hisselerindeki güçlü görünüm aslında FED’in yılın ikinci yarısında faiz indirimine gidecek beklentisiyle oluştu ancak bunun fazla iyimser bir beklenti olduğunu düşünüyoruz. Teknolojideki bazı alt sektörlerde daha savunmacı bir eğilim olsa da genel anlamda teknoloji hisseleri güvenli liman değil.”

Borsayı Hareket Ettirenler

1. Piyasa değeri yüksek (mega cap) hisselerin bilançoları öncesi bekle ve gör modu 

2. ABD Hazine tahvillerindeki düşüş

Öne Çıkan Sektörler

Güçlü: Enerji, Sağlık, Ara Mallar, Kamu Hizmetleri, Temel Tüketici Ürünleri

Zayıf: Emlak, Teknoloji, Zorunlu Olmayan Harcamalar, Finans

Öne Çıkan Hisseler

Bed Bath & Beyond (BBBY) iflas başvurusu açıklaması sonrası günü 35,7% ekside tamamladı. Şirket, operasyonlarını hafifletmeye odaklandığını belirtirken, potansiyel bir alıcıyı da değerlendireceğini duyurdu. 

Coca-Cola (KO) birinci çeyrek bilançosunda kârlılık ve kazanç beklentilerini aşsa da gün sonunda 0,2% düştü. 

Eli Lilly (LLY), diyabet hastaları için geliştirdiği ilacını Amphastar Pharmaceuticals’a (AMPH) satacağını açıkladı. Eli Lilly kapanışta 0,5% düşerken, Amphastar 6,7% değer kazandı. 

Teknoloji Bilançoları Öncesi Nasdaq Ekside Kapandı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı